املاک خانه معمار عضو رسمی با کد66 در اتحادیه املاک شهرستان قدس می باشد.

خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

ارسال آگهی

یافتن مشاور املاک خوب

دانستنیهای آبان ۵, ۱۳۹۶

مشاور املاک

گام اول :

مشاورین را در محیط کارشان ملاقات کنید نه دربنگاه هایشان ، یک مشاور املاک خوب  وقت کمتری را پشت میز خود می گذراند.

گام دوم :

مطمئن شوید که مشاور املاک موردنظر شما تابه‌حال قراردادهای زیادی را بسته و چند سال سابقه کاری در این زمینه دارد.بستن قرارداد بیشتر به‌منزله تجربه بیشتر است.

گام سوم:

یک روش خوب دیگر این است که با دوستان یا کسانی که با این مشاور املاک کارکرده‌اند گفتگو کنید، اگر این مشاور املاک در کار با دوست شما به نتایج مثبتی دست‌یافته باشد، شانس اینکه کار شما هم مانند او خوب پیش رود زیاد است.

گام چهارم:

مطمئن شوید که مشاور املاک شما به اینترنت دسترسی دارد. امروزه داشتن یک وب‌سایت اختصاصی بسیار اهمیت دارد زیرا بیش از ۸۵ درصد خریداران خانه‌های خود را در اینترنت می‌بینند. یک بنگاه‌دار خوب اغلب با لپ‌تاپ یا با موبایل به اینترنت دسترسی دارد. در دنیای امروز مشاوران باید ایمیل کنند ، پیام بفرستند و به خریداران و فروشندگان دسترسی داشته باشند.

گام پنجم:

با چند مشاور املاک  مصاحبه‌ای داشته باشید. آیا به دنبال بنگاه‌داری هستید که در حیطه خرید کار می‌کند یا فروش .   اینکه آیا شما به دنبال یک عامل خریدار یا نماینده فروشنده. مطمئن شوید که خانه زویایی خود را به شما نمی‌فروشد شما به دنبال یک مشاور املاک واقع‌بین هستید .قبل از بررسی ملک قرارداد را امضا نکنید . (شما باید قبل از امضای هر چیزی به مشاور املاک خود اعتماد داشته باشید.)

گام ششم:

به مشغله کاری بنگاه دار توجه داشته باشید. یکی از مشخصه‌های  مشاور املاک خوب  سخت‌کوشی و زرنگ بودن او است . توجه کنید ، چون ممکن است فقط بعضی مواقع مشغله کاری زیادی داشته باشند. یک مشاور املاک می‌تواند کار ۶ خریدار باهم و کار ۱۲ فروشنده را به‌تنهایی راه بیاندازد، پس اگر شما را به دستیار خود می‌سپارند ، آنجا را ترک کنید .

گام هفتم:

آنچه که اهمیت دارد این است که مشاور املاک شما باید آگاه و مطلع باشد. سوال های درباره چیزهایی که جدیداً در عرصه املاک آموخته‌اید از آنها بپرسید. اگر آنها بیشتر از شما نمی دانند، پس این شغل تنها وسیله معاش او است. اطلاعات محلی به خصوص در محیط‌های شهری حائز اهمیت است.

گام هشتم:

انتخاب یک مشاور املاک عالی زمانی  اهمیت پیدا می‌کند که برای اولین بار یک خانه می‌خرید. آن‌ها باید تجربه این کار را داشته باشند  و در مواردی که شما اطلاع کافی ندارید مانند گرفتن وام  شما را راهنمایی کنند

گام نهم:

ببینید که چقدر مورد احترام هستند. شما  خواهان مشاور املاکی هستید که به شبکه محلی متصل است  و روابط دوستانه‌ای با دیگر مشاوران املاک دارد. مشاوران املاک باتجربه با بنگاه‌های دیگر روابط خوبی برقرار می‌کنند. و این ارتباطات به معاملات خوبی تبدیل می‌شود.

گام دهم:

پیشنهاداتی که یک مشاور املاک به شما می‌دهد را مورد بررسی قرار دهید. در مصاحبه‌های خود با سایر بنگاه‌داران بپرسید که آیا دیگر مشاوران را می‌شناسید  و یا به‌عنوان یک مشاور املاک برای آنها احترام قائل می‌شوید .

گام یازدهم:

از مشاور املاکی که در آن محل زندگی می‌کنند سوال بپرسید. زیرا یک مشاور املاکی که در آن محل هم کار می‌کند و هم زندگی می‌کند نبض بازار را در دست دارد و پاسخ  سوالات مهم در مورد جامعه را می‌داند. آنها باید یک شناخت کافی از مدارس همان حوالی  داشته باشند، خصوصا در شهرهای بزرگ این امر حائز اهمیت است.

گام دوازدهم:

از مشاور املاک  بپرسید “آیا می‌توانید ارائه دهندگان خدمات را برای اخذ وام مسکن،  تعمیرات خانه ، و کارهای دیگری که  باید انجام دهم  به من معرفی کنید؟ به خاطر داشته باشید که یک مشاور املاک باید بیشتر از یک ارائه‌دهنده خدمات مشاوره دهد و نباید برای این راهنمایی‌ها پاداش بیشتری دریافت کند.

گام سیزدهم:

از آنها  بپرسید که چه مدت در این عرصه  کار کرده اند .این بدین معنا نیست که بنگاه‌داران تازه‌کار موفق نیستند ، بلکه تنها برای یک تصمیم‌گیری آگاهانه است. مشاوران املاک باتجربه همیشه  بهترین انتخاب نیستند به‌خصوص اگر  از فناوری‌های امروزی استفاده نکنند.

گام چهاردهم:

از آنها بپرسید که تمام‌وقت در این حرفه کار می‌کنید و شغل دومی ندارند؟ شما باید به دنبال یک مشاور املاک تمام‌وقت بگردید.

گام پانزدهم:

از آنها  بپرسید که در حیطه خرید ملک هستید یا فروش ملک. یک مشاور املاکی که بیشتر به فروش خانه می‌پردازد بیشتر  با فروشندگان سروکار دارد  و همه‌چیز را از چشم‌انداز فروشندگان  می‌بیند.

گام شانزدهم:

از آنها  بپرسید ” که چگونه شما را  از پیشرفت معامله مطلع می‌سازد؟ چند بار ؟ با چه وسیله‌ای ؟ البته انتظار یک  پاسخ درست و کامل نمی‌رود ولی خواسته‌های شما را منعکس می‌کند.

گام هفدهم:

 • انتظار آن را نداشته باشید که مشاور املاک  بعد از گرفتن پیغام شما  بلافاصله با شما تماس بگیرد بلکه ممکن است  بسته به شرایط ظرف ۲۴ ساعت آینده این کار را انجام دهند.
 • بعد از ساعت ۹ شب دیگر با مشاوران خود تماس نگیرید چون آنها هم مانند شما نیاز به استراحت دارند.
 • این بزرگترین معامله در زندگی شما است، یک مشاور املاک سرد و گرم چشیده این کار را هرروز انجام می‌دهد و به مشکلات کار واقف است.
 • خرید خانه مانند خرید یک کالا است. عرضه و تقاضا در یک محله نقش مهمی در قیمت‌گذاری و زمان‌بندی فروش بازی می‌کند . سعی کنید در خریدوفروش ملک احساسی برخورد نکنید.

گام هجدهم:

چند خانه مختلف را ببینید  تا ایده روشنی از  قیمت‌های خانه‌های آن محله به دست آورید. این به شما کمک می‌کند که در مواجهه با یک مشاور املاک کورکورانه رفتار نکنید.

گام نوزدهم:

باکسی کار کنید که به  بازارهای محلی آشنایی دارد. برخی از  مشاوران املاک  در کار با اقلیت‌های خاصی تخصص دارند. حتی اگر از مشاور املاک خود راضی باشید، بهتر است کسی را به خدمت بگیرید که آن محله‌ها  را به‌خوبی می‌شناسد و اطلاعات خوبی از بازار آن محل در اختیار شما قرار می‌دهد  درحالی‌که بنگاه‌داران خارجی نمی‌توانند این کار را انجام دهند..

گام بیستم:

اگر شما خریدار هستید، باید به یک عامل خرید مراجعه کنید . تا بتوانید منافع خود را در معامله حفظ کنید. به همین ترتیب اگر شما یک فروشنده هستید ، باید به بنگاهی مراجعه کنید که در معرفی فروشنده و به دست آوردن خریداران واجد شرایط در  فروش ملک شما با سود مناسب ، تجربه دارد ، همه مشاوران املاک تخصص لازم برای  راهنمایی خریداران و فروشندگان را ندارند ، بنابراین باید خودتان از آنها سوال کنید.

بدون برچسب

342 بازدید کل ، 1 امروز

  

تبلیغات

تلفن : 02146816263 تلفکس:02146835876 همراه:09123164606 تلگرام:09369595428 کانال تلگرام: telegram.me/amlak_qods ایمیل: info@khanememar.ir

ارسال نظر

 • دفتر اسناد رسمی 5 قدس

  با در مهر ۲۸, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  دفتر اسناد رسمی ۵ قدس سردفتر : رویا ملک پور آدرس : قدس – بلوار ۴۵ متری انقلاب – اول کوچه شهید محمدی جنب دفتر وکالت تلفن : ۴۶۸۲۵۰۰۴-۰۲۱      

 • دفتر اسناد رسمی 13 قدس

  با در مهر ۳۰, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  دفتر اسناد رسمی ۱۳ قدس سردفتر : مجید غلامی آدرس : شهرقدس – کیلومتر ۲۰ جاده قدیم کرج – بلوار شهید کلهر به طرف بهشت فاطمه(س) پلاک ۲۷۰ تلفن : ۴۶۰۷۶۱۸۳-۰۲۱

 • دفتر اسناد رسمی 4 قدس

  با در مهر ۲۸, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  دفتر اسناد رسمی ۴ قدس سردفتر : محمد رضا پذیرش آدرس : شهرقدس – بلوار ۴۵ متری انقلاب – نرسیده به میدان قدس – نبش خیابان دانش آموز – پلاک ۱۱۶ تلفن : ۴۶۸۷۴۶۲۷ -۰۲۱

 • قوانين و مقررات خريد و فروش ملک و آپارتمان

  با در آبان ۵, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  امروزه شاهديم که هزاران نفر از هموطنان ما در گوشه و کنار مملکت براي خريد سرپناهي براي خود يا فروش خانه و ملک در دام شيادان و کلاهبرداران افتاده و حاصل يک عمر زندگي خود را بعلت عدم دقت در معامله و نا آشنايي با قوانين خريد و فروش يک شبه بر باد داده و […]

 • انواع سند

  با در آبان ۶, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

   سند عبارت است از هر نوشته که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد این تعریف بسیار کلی است و مباحث مالی، مراسلاتی، مدارک تحصیلی، ازدواج و طلاق و تقریباً هر زمینه‌ای ازجمله املاک را دربرمی گیرد.همان قانون در تفسیر و بیان جزئیات بیش‌تر، سند را  به  دو نوع  « رسمی»  و « عادی » تقسیم‌بندی می‌نماید.مطابق […]